Akwizycja na rynku niemieckim

Rynek geotermalny w Polsce charakteryzuje się sporą statecznością i dużym udziałem instytucji państwowych i samorządowych w działających przedsiębiorstwach. Największym wydarzeniem o charakterze fuzji jakie miało miejsce w ostatnich latach było połączenie firm G-Drilling i United Oilfield Services tworzących po fuzji firmę UOS Drilling.

Na rynku niemieckim, charakteryzującym się wyższym poziomem rozwoju fuzje, przejęcia i upadłości nie stanowią rzadkości. Niedawno miało miejsce ciekawe przejęcie.

Firma Storengy Deutschland (spółka-córka Storengy SAS) zajmująca się magazynowaniem gazu ziemnego (6 zakładów na terenie Niemiec). Współpracuje obecnie również przy realizacji obiektów geotermalnych i tak zwanego łączenia sektorów (głównie wykorzystanie nadmiarowej energii elektrycznej do produkcji ciepła lub substancji).

Przejęta firma geoENERGIE Konzept ma w portfolio 2000 projektów związanych z płytką geotermią – projektowania, nadzoru i monitoringu oraz testów polowych wykonanych wymienników gruntowych dla pomp ciepła. Bierze również udział w projektach naukowych, była m.in. partnerem w projekcie GeoPLASMA-CE (udział w projekcie brali również nasi Członkowie Wspierający).

Akwizycja wskazuje na spodziewany przez „klasyczny” sektor energetyczny rozwój zagadnień związanych z geotermią – płytką i głęboką.

Szczegóły transakcji nie są znane, więcej informacji można znaleźć w komunikacie prasowym: https://mcusercontent.com/2fd69d710ec7587640bb2e2fe/files/c907e08a-22e0-4ff4-a468-4493cac041f4/210304__PM_Storengy_Deutschland_geoEnergie_Konzept_en_final.pdf

Wiadomości PSG
PSG_logo-150px_white.png
Polskie
Stowarzyszenie Geotermiczne
Facebook
Twitter
LinkedIn
Formularz kontaktowy

Polskie Stowarzyszenie Geotermiczne© 2021   |   Design and coding by Brandobry