Budowa ciepłowni geotermalnej w Koninie

Z radością przekazujemy informację o podpisaniu umowy gwarantującej powstanie ciepłowni geotermalnej w Koninie.

Jak poinformował MPEC Konin na swojej stronie internetowej, podpisano umowę z konsorcjum dwóch firm: UOS DRILLING Spółka Akcyjna – Lider Konsorcjum oraz ENERGY SOLUTIONS Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością – Partner Konsorcjum. Poinformował o tym również Wykonawca poprzez swoje konto na portalu LinkedIn:

Jest to ważna informacja dla geotermii w Polsce – dotychczasowy odwiert w Koninie potwierdził znakomite warunki geotermalne w mieście oraz udostępnił wodę geotermalną o temperaturze około 100 stopni Celsjusza. To jak do tej pory najwyższy parametr udostępniony w otworze geotermalnym w Polsce.

Stronom podpisanej umowy życzymy sukcesu i pomyślności w realizowaniu zadań objętych umową tym bardziej, że zarówno MPEC Konin jak i UOS Drilling S.A. są członkami wspierającymi Stowarzyszenia.

Konferencja prasowa, która miała miejsce po podpisaniu umowy dostępna jest pod adresem: http://wielkopolska.tv/wiemy-kto-wybuduje-w-koninie-cieplownie-geotermalna/?fbclid=IwAR23nHbLCzCKZQqvZX3OcKurkOsTwjsgPT0FDyz1uxB6Sa-ylHEXrcg4mBo

Wiadomości PSG
PSG_logo-150px_white.png
Polskie
Stowarzyszenie Geotermiczne
Facebook
Twitter
LinkedIn
Formularz kontaktowy

Polskie Stowarzyszenie Geotermiczne© 2021   |   Design and coding by Brandobry