Uzdrowisko Ustroń

Uzdrowisko Ustroń to jeden z największych kompleksów uzdrowiskowych w Europie. Uzdrowisko Ustroń specjalizuje się w rehabilitacji kardiologicznej, neurologicznej, onkologicznej oraz narządów ruchu.

Właścicielem większościowego pakietu Przedsiębiorstwa Uzdrowiskowego „Ustroń” SA od sierpnia 2010 roku jest Spółka Polsko-Amerykańskie Kliniki Serca.

Uzdrowisko Ustroń szczyci się wieloletnimi tradycjami i nowoczesnym podejściem do rehabilitacji, w tym wykorzystaniem surowców naturalnych (solanki i borowiny) w zabiegach rehabilitacyjnych.

Tradycje uzdrowiskowe Ustronia sięgają końca XVIII w. Pierwotnie do kąpieli wykorzystywano rozżarzony żużel wielkopiecowy z miejscowej huty żelaza. Na początku XX wieku, po likwidacji huty żelaza, podstawą działalności Uzdrowiska stały się odkryte w okolicy złoża borowiny, a od 1995 roku solanka udostępniona dwoma odwiertami U-3 i U-3A.

Pierwsze obiekty sanatoryjne powstały na początku XIX wieku  – Dom Zdrojowy z  kąpielami leczniczymi, dzisiaj mieści się tam hotel Ustroń. Aktualnie Uzdrowisko Ustroń tworzą: cztery sanatoria – Równica, Kos, Narcyz i Rosomak, 3-gwiazdkowy Hotel Wilga oraz Medical & SPA Prestige Club i Uzdrowiskowy Instytut Zdrowia, gdzie realizowane są zabiegi.

Do najważniejszych elementów lecznictwa uzdrowiskowego, szczególnie rehabilitacji ruchowej, należą kąpiele w basenach solankowych. Ustrońskie solanki zalicza się do najlepszych w kraju. Cztery baseny Uzdrowiskowego Instytutu Zdrowia napełnione solanką o stężeniu 3-4% są miejscem ćwiczeń kinezyterapeutycznych.

Uzdrowisko Ustroń to nie tylko rehabilitacja. Można tu skorzystać z zajęć fitness, gorących saun, czy groty solnej lub kriokomory. Od 2015 roku Uzdrowisko Ustroń posiada certyfikat międzynarodowej organizacji zajmującej się turystyką medyczną (Medical Tourism Association) – Medical Tourism Professional.

Opracowano na podstawie oficjalnej strony internetowej: https://www.uzdrowisko-ustron.pl/ oraz pokrewnych

PSG_logo-150px_white.png
Polskie
Stowarzyszenie Geotermiczne
Facebook
Twitter
LinkedIn
Formularz kontaktowy

Polskie Stowarzyszenie Geotermiczne© 2021   |   Design and coding by Brandobry