Informacja o śmierci Członka Założyciela PSG

Z wielkim smutkiem dzielimy się informacją, że 3 grudnia 2022 r. zmarł

Świętej pamięci
mgr inż. Jarosław Kotyza

(1970 – 2022)

Jarek – szlachetny i prawy Człowiek, nasz Kolega i Przyjaciel

 

Współzałożyciel i członek Zarządów Polskiego Stowarzyszenia Geotermicznego. Pomysłodawca Ogólnopolskiego Kongresu Geotermalnego.

Absolwent Wydziału Wiertnictwa Nafty i Gazu Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.Stypendysta UNU Geothermal Training Programme na Islandii.Pracownik Katedry Surowców Energetycznych Wydziału Geologii, Geofizyki i Ochrony Środowiska Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.W poprzednich latach pracownik m.in. Instytutu Gospodarki Surowcami Mineralnymii Energią PAN w Krakowie.Współzałożyciel Kwartalnika GLOBEnergia.Laureat wyróżnień branżowych, w tym Nagrody Trendera, którą otrzymał podczas  Konferencji Trendy Energetyczne 2022 w listopadzie tego roku.

Specjalista z zakresu geotermii, pomp ciepła, poszanowania energii – tym dziedzinom poświęcił wiele lat swej zawodowej drogi. Jego pełne pasji zaangażowanie udzielało się współpracownikom i  towarzyszyło Mu do ostatnich chwil jako kierownikowi  Centrum Zrównoważonego Rozwoju i Poszanowania Energii WGGiOŚ AGH w Miękini – którego był współinicjatorem i wytrwale realizował wraz z zespołem KSE WGGiOŚ AGH.

Jarek był naszym Przyjacielem, osobą, która zawsze dążyła do współpracy między różnymi  ludźmi oraz instytucjami, troszcząc się o to, co łączy i może przysłużyć się zarówno rozwojowi geotermii, jak i dobrym kontaktom międzyludzkim. Jego profesjonalna wiedza, mądrość, głęboka osobowość, życzliwość, bezinteresowność, a także działalność na wielu innych polach sprawiały, że cieszył się uznaniem i szacunkiem wielu osób i środowisk.

Śmierć śp. Jarosława Kotyzy jest wielką stratą dla społeczności geotermalnej w Polsce, dla naszego Stowarzyszenia, dla wielu osób. Jarek pozostanie w naszej wdzięcznej pamięci, będąc wzorem postępowania w życiu i w pracy zawodowej.  

Jarku – dziękujemy!  Niech Cię przygarnie Chrystus Pan – Zbawiciel, któremu zaufałeś.     


Rodzinie świętej pamięci Jarka Kotyzy składamy wyrazy głębokiego współczucia.

Zarząd, Komisja Rewizyjna i członkowie Polskiego Stowarzyszenia GeotermicznegoPogrzeb śp. Jarka jest planowany na środę 7 grudnia b.r. Rozpocznie go Msza Św.  o godzinie  14.00 w kościele parafialnym w Mistrzejowicach (górny kościół). Następnie odbędą się obrzędy pogrzebowe z pochówkiem na jednym z cmentarzy komunalnych w Krakowie (Batowice lub Grębałów).
Data i miejsce zostaną potwierdzone 5 grudnia 2022 r.
PSG_logo-150px_white.png
Polskie
Stowarzyszenie Geotermiczne
Facebook
Twitter
LinkedIn
Formularz kontaktowy

Polskie Stowarzyszenie Geotermiczne© 2021   |   Design and coding by Brandobry