Rozpoczęcie wiercenia otworu geotermalnego Koło GT-2

Spółka Exalo Drilling rozpoczęła wiercenie otworu geotermalnego w ramach projektu Koło GT-2. Prace wiertnicze prowadzone są na terenie MZEC Sp. z o.o. w Kole i są wynikiem podpisanej w ubiegłym roku umowy na wykonanie pionowego odwiertu geotermalnego o głębokości końcowej około 3050 m. Wiercenie realizowane jest za pomocą najnowocześniejszego urządzenia Drillmec HH220 należącego do firmy Exalo, które dzięki swojej pełnej automatyzacji, niskiej emisji hałasu oraz zredukowanej powierzchni zabudowy z powodzeniem wierci w samym środku miasta.

Realizowany projekt Koło GT-2 ma na celu wykorzystanie potencjału geotermalnego miasta, a tym samym jest krokiem ku energetycznej niezależności Koła, wpływając nie tylko na jakość powietrza w tej miejscowości, ale także na zmniejszenie kosztów opłat za ciepło.

Zapraszamy do obejrzenia poniższej relacji zdjęciowej, a także obejrzenia materiału przygotowanego przez TVP3 Poznań – link.

Więcej informacji na temat projektu: Miejski Zakład Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Kole (mzeckolo.pl)

Link do naszej informacji na stronie firmy Exalo – naszego Członka Wspierającego: Rozpoczęcie wiercenia otworu geotermalnego Koło GT-2 | EXALO

logo Exalo - członka wspierającego PSG
PSG_logo-150px_white.png
Polskie
Stowarzyszenie Geotermiczne
Facebook
Twitter
LinkedIn
Formularz kontaktowy

Polskie Stowarzyszenie Geotermiczne© 2021   |   Design and coding by Brandobry