Rozpoczęcie wiercenia w Koninie – Konin GT-3

Z radością przekazujemy informację o rozpoczynającym się dziś wierceniu nowego odwiertu Konin GT-3. Około godziny 12 planowane jest uruchomienie wiertni. Poinformował o tym wykonawca wierceń – firma UOS Drilling na swoim profilu na portalu LinkedIn:

Wiercenie otworu głębokiego na 2660 metrów ma zostać ukończone w kolejnym kwartale. Jest ono realizowane w ramach wartej około 60 mln zł inwestycji obejmującej wykonanie wiercenia, infrastruktury towarzyszącej oraz ciepłowni geotermalnej. Przetarg na wymienione prace wygrało konsorcjum UOS DRILLING Spółka Akcyjna – Lider Konsorcjum oraz ENERGY SOLUTIONS Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Więcej na ten temat można przeczytać w innym naszym wpisie: Budowa ciepłowni geotermalnej w Koninie.

Prace realizowane są na potrzeby MPEC Konin – członka wspierającego Polskie Stowarzyszenie Geotermiczne.

Warunki geotermalne w Koninie są jednymi z lepszych w kraju, poprzedni otwór potwierdził dostępność wody geotermalnej o temperaturze około 97 stopni Celsjusza. Docelowo ciepłownia ma osiągnąć moc około 8 MW. Poniżej prezentujemy film o przygotowaniach do wiercenia i zamiarach Inwestora:

Inwestycja w Koninie przykuwa uwagę mediów, pod poniższym linkiem materiał o geotermii w Koninie przygotowany przez TVP Poznań (od 2:50):

https://poznan.tvp.pl/58351857/05022022-godz2130

Wiadomości PSG
PSG_logo-150px_white.png
Polskie
Stowarzyszenie Geotermiczne
Facebook
Twitter
LinkedIn
Formularz kontaktowy

Polskie Stowarzyszenie Geotermiczne© 2021   |   Design and coding by Brandobry