Stan Alberta na drodze do rozwoju geotermii

W kanadyjskim stanie Alberta planowane jest udostępnienie na szeroką skalę ciepła geotermalnego w celu zaopatrzenia lokalnych społeczności w ciepło i energię elektryczną.

W ramach programu Alberta No. 1 (ang. Alberta numerem 1) planuje się w oparciu o wcześniejsze doświadczenia wywiercić 5 otworów geotermalnych o głębokości 4000 metrów. Efektem prac prowadzonych w okręgu miejskim Greenview ma być zapewnienie 10MW mocy wytwórczej energii elektrycznej i 300TJ ciepła rocznie.

Moc planowanych elektrowni geotermalnych wystarczy do zaopatrzenia 2500 domów, a ilość ciepła – do ogrzania 10 akrów (około 4 ha) szklarni.

Niepomijalny jest wpływ wierceń geotermalnych na lokalną społeczność – w związku z projektem powstać ma około 300 miejsc pracy oraz przestrzeń dla przedsiębiorstw mogących skorzystać z udostępnianego taniego ciepła geotermalnego.

Program jest częściowo finansowany ze środków publicznych i będzie częścią rozwoju tzw. nowej energetyki w Kanadzie.

Poniżej udostępniamy wpis z portalu LinkedIn w którym firma Terrapin Geothermics prezentuje program Alberta No. 1. Więcej informacji na temat programu można uzyskać na znakomicie zrealizowanej stronie internetowej programu wierceń: https://www.terrapingeo.com/geothermal

PSG_logo-150px_white.png
Polskie
Stowarzyszenie Geotermiczne
Facebook
Twitter
LinkedIn
Formularz kontaktowy

Polskie Stowarzyszenie Geotermiczne© 2021   |   Design and coding by Brandobry