STEP Energy – nowy gracz na światowym rynku geotermalnym

Znana z oprogramowania i sprzętu wykorzystywanego w geologii i geofizyce firma Schlumberger (producent programów takich jak Petrel i Eclipse) wchodzi w stałą współpracę z przedsiębiorstwem Thermal Energy Partners zajmującym się produkcją energii z odnawialnych źródeł, w tym geotermii. Nowy podmiot – spółka STEP Energy ma stać się graczem na światową skalę.

O wielkości planowanych działań świadczy pierwszy kamień milowy – osiągnięcie 100 MW mocy wytwórczej elektrowni geotermalnych. Pierwszy projekt ma osiągnąć moc 10 MW.

Obserwowany mariaż to ciekawy sposób budowania synergii opierający się na pełnej współpracy przedsiębiorstw, które mogły pozostawać w relacji zleceniodawca-zleceniobiorca, natomiast stając się partnerami uzyskują znacznie szerszy dostęp do zgromadzonego know-how drugiej strony. Firma Schlumberger posiada niebywale szeroki wachlarz oprogramowania, sprzętu i usług przydatnych na etapie projektowania eksploatacji złoża geotermalnego i jego udostępnienia. Z kolei firma Thermal Energy Partners dysponuje znacznym doświadczeniem w zakresie eksploatacji systemów energetyki odnawialnej i ograniczania ryzyk związanych z taką działalnością. Zyski ze ścisłej współpracy wydają się być oczywiste, a na pierwsze efekty nie będziemy musieli długo czekać.

Więcej informacji w źródle.

Powstanie nowego podmiotu zajmującego się energetyką geotermalną to dowód na gwałtowny rozwój tej dziedziny na świecie.

Zobacz mapę elektrowni geotermalnych na świecie.

PSG_logo-150px_white.png
Polskie
Stowarzyszenie Geotermiczne
Facebook
Twitter
LinkedIn
Formularz kontaktowy

Polskie Stowarzyszenie Geotermiczne© 2021   |   Design and coding by Brandobry